Bijegom do slobode
FOTO: Domovina
Bruno Milić predstavio je u hrvatskom klubu “Sydney” svoju drugu knjigu “Bijegom do slobode”. Priča je to o trojici Hrvata koji su iz domovine pobjegli u Italiju te su se upoznali u izbjegličkom logoru u Bariju. Sprijateljili su se i otišli u Sydney. Roman prati njihove živote…
Monografiju Milana Bošnjaka “Hrvatska književnost nastala u Njemačkoj 1990. – 2013.”, o životu i radu hrvatskih pisaca koji žive i rade u Njemačkoj od raspada SFRJ i nastanka Republike Hrvatske do njezina ulaska u Europsku uniju, objavila je zagrebačka Naklada Ljevak. Bošnjak obrađuje hrvatske pisce svrstavajući ih u tri glavne skupine. U prvoj su oni […]
Bruno Milić rođen je 10. svibnja 1934. na Dugom otoku u mjestu Sali. Nakon završene škole i odsluženog vojnog roka s desetoricom mladića bježi veslajući preko Jadrana u slobodu demokratskog svijeta. Nakon dvije godine boravka u izbjegličkim logorima u Italiji, na svoj 25. rođendan došao je u Sydney. Tamo je zasnovao obitelj i u braku s Anticom dobio dvojicu sinova, piše Domovina.
Do svoje mirovine 2000. godine radio je u građevinarstvu i tada se ozbiljnije počeo baviti pisanjem. Svoju prvu knjigu “Crtice iz mladosti i života” objavio je 2010. na 600 stranica. Milić je objavljivao i u hrvatskom tisku u Australiji.
Njegovu knjigu “Bijegom do slobode” promoviralo je Hrvatsko likovno i umjetničko društvo iz Sydneya na čelu s predsjednikom Antom Glavorom. Prisutnima se obratio i Mario Dešpoja, nekadašnji otpravnik poslova prve hrvatske ambasade u Canberri, kojeg s Milićem veže dugogodišnje prijateljstvo, a čak su obojica istim brodom prvi put doputovala u Australiju.
“Hrvatska politička emigracija – HSS” prva je knjiga autora Ivana Tepeša koja je nastala kao završetak njegovog višegodišnjeg rada, i kao proširenje obranjene doktorske disertacije. Temeljem dostupnih izvora, znanstvene literature i publicistike, ovo djeluje prikazuje i analizira slabo istraženo područje političkog djelovanja Hrvatske seljačke stranke u iseljeništvu u razdoblju od završetka Drugoga svjetskog rata 1945. […]
Samu promociju, koja je bila dobro posjećena, pjesmom je popratila i uveličala grupa “Zakon”. Bruno Milić svoju knjigu prevodi i na engleski jezik, tako da ćemo vas i o tome obavijestiti.